Aktualności

 • Zakończenie projektu

  Dziś zakończyliśmy nasz projekt "Spotkania z tradycją i ze smakiem w Siemianówce". Cudownie było spotkać się z Wami, zobaczyć Wasz uśmiech i wspólnie spędzić czas. Dziękujemy, że byliście dziś z nami.

  Zadanie publiczne "Spotkania z tradycją i smakiem w Siemianówce" współfinansowane ze środków Województwo Podlaskie.

  Więcej...
 • Diżynki w Rybołach

  Miałyśmy przyjemność gościć na 29 Dożynkach w Rybołach. To już kolejna wizyta w tych stronach i zdaje się, że uczestnictwo w tej imprezie stanie się naszą tradycją.

  Nasze stoisko jak zwykle obfitowało w regionalne potrawy, które szybko znikały ze stołu.

  Więcej...
 • Festyn w Narewce

  Na imprezie "Folklor i tożsamość pogranicza" miałyśmy kolejna okazję do zaprezentowania się w naszych nowych strojach.

  Nasze stoisko jak zwykle było obfite w różnego rodzaju smakołyki w tym mrowisko.

  Prowadziliśmy warsztaty z robienia pająków️ ze słomy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. A nasze pająki ozdabiały narewkowską scenę.

  Więcej...
 • Przygotowanie do dożynek

  Rolnicy zakończyli zbiory zbóż, a tym samym w wielu miejscach organizowane są dożynki, by po okresie ciężkich prac mogli się zrelaksować i odpocząć. Dożynki to także doskonały moment by pochwalić się swoimi plonami, którym przez wiele miesięcy poświęcali swój czas.

  Więcej...
 • Wycieczka do Kazimierza Dolnego

  W dniu 20 sierpnia 2022 roku KGW Jezioranki zorganizowało wycieczkę do Kazimierza Dolnego.

  Więcej...
 • Podlaskie Święto Chleba

  Dziś byłyśmy w Ciechanowcu, gdzie Województwo Podlaskie świętowało dożynki, czyli Podlaskie Święto Chleba. Odbyły się one w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.

  Więcej...
 • Na Pantelejmona

  W dniu dzisiejszym gościliśmy Was w Siemianówce. Okazją był festyn "Potańcówka Pod Lampionami", którą organizował GOK Narewka.

  Więcej...
 • Wizyta w Szepietowie

  W dniu 4 sierpnia na zaproszenie Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Hajnówce miałyśmy okazję pojechać do Szepietowa gdzie przeprowadzone zostały warsztaty z wyrobu tradycyjnych kiełbas.

  Więcej...
 • Letnie przygotowania

  W Siemianówce lato w pełni. Nasze panie mają pełne ręce roboty. Przygotowania do jarmarków, prowadzenie warsztatów, a teraz dodatkowo szykują zboże na wieniec dożynkowy.

  Więcej...
 • Jarmark Żubra w Hajnówce

  Uczestniczyliśmy w XV. edycji Jarmarku Żubra pt. "Prezentacje Kultury Ludowej Pogranicza" w dniu 17 lipca 2022 r. – wydarzeniu promującym Region Puszczy Białowieskiej. Podczas Jarmarku prezentowane były produkty, zarówno żywnościowe jak i rękodzielnicze.

  Więcej...
Script logo